Licząca już kilka stuleci technologia pomp z wałem korbowym oparta jest na użyciu mechanicznego wału korbowego, który porusza w cylindrze tam i z powrotem dowolną liczbę pojedynczych tłoków lub tłoczników. Zawory zwrotne w każdym cylindrze pozwalają wodzie wejść do cylindra, gdy tłocznik cofa się i opuścić cylinder do rozgałęzionego przewodu wylotowego, gdy tłocznik posuwa się naprzód w cylindrze.


Schemat działania pompy z wałem korbowym


Pompy z wałem korbowym są z natury bardziej wydajne niż pompy ze wzmacniaczami, ponieważ nie wymagają pożerającego ogromną ilość energii systemu hydraulicznego. Dodatkowo, pompy z wałem korbowym o trzech lub więcej cylindrach mogą być tak zaprojektowane, by dostarczały bardzo jednorodne ciśnienia na wyjściu , bez potrzeby używania systemu tłumienia. Pompy z wałem korbowym generalnie nie były używane w zastosowaniu przy ultra wysokich ciśnieniach aż do naprawdę ostatnich lat. Działo się tak dlatego, że typowe pompy z wałem korbowym pracowały mając więcej suwów na minutę niż pompy ze wzmacniaczem i powodowały niemożliwy do zaakceptowania krótki żywot uszczelek oraz zaworów zwrotnych. Postęp w technologii uszczelek i materiałów do ich wytwarzania, połączony z powszechną dostępnością komponentów - zaworów ceramicznych spowodował, że w przedziale od 40 000 do 50 000 funtów na cal kwadratowy (280 tys. do 345 tys. kPa) pompa z wałem korbowym może pracować z doskonałą niezawodnością. To stanowiło ogromny przełom w użyciu pomp korbo-wodowych do cięcia wodą zmieszaną z materiałem ściernym.

Dzisiaj pompy z wałem korbowym mogą pracować niezawodnie aż do 55 tysięcy funtów na cal kwadratowy (380 tys. kPa).

Doświadczenie pokazało, że strumień materiału ściernego tak naprawdę nie potrzebuje pełnych 60 tys. funtów na cal kwadratowy (414 tys. kPa) pompy ze wzmacniaczem. W tego typu maszynach tak naprawdę tnie ścierniwo, podczas gdy woda działa jedynie jako medium do jego przenoszenia przez materiał, który jest cięty. To wielce pomniejsza korzyści z używania ultra wysokiego ciśnienia. W rzeczywistości wielu operatorów pomp ze wzmacniaczem 60 tys. funtów na cal kwadratowy (414 tys. kPa) odkryło, że otrzymują gładsze cięcie i większą niezawodność, jeżeli ich maszyny będą działały w zakresie 40 do 50 tys. funtów na cal kwadratowy (276 tys. do 345 tys. kPa) . Ponieważ obecnie pompy z wałem korbowym wytwarzają ciśnienie w tym zakresie, zwiększa się liczba sprzedawanych maszyn do cięcia z bardziej wydajnymi i łatwiejszymi w utrzymaniu pompami tego typu.

knockoff christian louboutin red bottom herls Replica christian louboutin shoes knockoff christian louboutin red crystal pumps
loubotin replica imitation watches